Herunder ses certificerede ALFAkinesiologer.

De er opdaterede og kan behandle på alle områder.

Kontakt dem selv, hvis du ønsker behandling eller vil deltage i workshop.

Ole Larsens bøger kan købes hos behandlerne.

København og Nordsjælland

Tina Heiermo - tlf. 42809066 - heiermo@mail.dk  friskogfri.easyme.dk

Gl. Bregnerødvej 16, 3520 Farum.

Mariann Stoltze Laursen - tlf. 2742 6026 - mariannstoltzelaursen@gmail.com

Bogfinkevej 13, 3120 Dronningmølle

Susanne Østergaard - tlf. 2763 7910 - Sos@ssi.dk

Ravnens Kvt. 6a, 2630 Albertslund

Steen T. Pedersen - tlf. 5029 6465 - steen@stptrading.dk

Solsikkevej 16, 3650 Ølstykke

Lisbeth Hagen - tlf. 56149410 + Tlf.: 5614 9410   Mobil: 4020 4031 l@desunde.dk 

Jægersborgvej 66 A, 1. sal, 2800  Lyngby 

Torben Haslund - tlf. 42340356 - torben.haslund.klinik@gmail.com  

Bystykket 22B, 2850 Nærum   www.mind2life.dk

Jytte Varmning - tlf. 2221 0668 + 44680668 - jytteulf@hotmail.com

Kastebjergvej 26, 2750 Ballerup

Carin Wentzel-Simonsen - tlf. 22828504carin@4you-aloevera.dk

Pilehøjvej 28, 2750 Ballerup

Mette Friis - Mob 23606329 - mette-friis@mail.dk

Kvinderupvej 13, Kvinderup, 3550 Slangerup

 

Mo Olofsson - 4046 1018 - info@sund-stil.dk

Kælderbjerg Park 45, 3210 Vejby - www. Sund-stil.dk

 

Winnie Olsen – tlf. 51 89 87 68, aloeveradragoer@gmail.com

Von Ostensgade 9, 2791 Dragør

 

Britt Burmeister - tlf. 2262 4362 - britt.frk@gmail.com

Pibe Møllevej 28, 3400 Hillerød

 

Laila Tell – tlf.  2222 9867 - hl@w-vent.dk

Fortgård Alle 28, 2770 Kastrup.

Jane Jensen – tlf. 3060 0619 - jmjensen63@gmail.com

Hjulets Kvt 4D, 2620 Albertslund.

Hanne Kiilerich Kruse – tlf. 2865 8462 - h.kruse@12move.dk

Virumvej 70 B, 2830 Virum 

 

Jeanette Harboe - tlf. 2047 1323 - fam@harboeangels.dk

Moseager 9, 3230 Græsted 

 

Nina Christiansen - 2819 2950 - Nice9na@hotmail.com

København: Østerbro

Brian Rosenkilde, tlf. 61655735 – smertefriliv@outlook.dkwww.smertefriliv.dk

By-Lyngen 2 A, 3230 Græsted  6172 8530

Sjælland og øer

Dorthe Rasmussen -  tlf. 4252 4484 - nilherth@mail.dk

Vestre Grænsevej 35 A, 2680 Solrød Strand

Jeanette Obling - tlf. 71722022 - helhedsklinikkenringsted@gmail.com 

Lavetten 8, 4100 Ringsted.  www.helhedsklinikkenringsted.dk

Susanne Ewi Kirkeby - 31 62 01 12 - kundeservice@forewi.dk

Højen 7, 4230 Skælskør

 

Jette Elverdam – tlf.  237 43849 - jetteelverdam@gmail.com

Bisserup Havnevej 50, 4243 Rude. Zoneterapeut

Jytte Jerltorp - tlf. 2044 4114 - jytte@jerltorp.com

Skovvej 12, 4622 Havdrup

Shila Wolf - tlf. 4054 7756 - benshiki@icloud.com

Kongevejen 17, 4200 Slagelse

Jakob Dyreholt - tlf. 71724058 + 4084 6469 - jdconsult@youmail.dk

Margrethevænget 12, 4.-4, 2665 Vallensbæk Strand

Majbrit Goethe - tlf. 26192026 - majbrit1971@gmail.com

Skolevej 31, 4700 Næstved

Jakob Møller Kristensen – tlf. 26241012 - JMK@foreverforward.dk

Gaabensevej 99, 4800 Nykøbing Falster - www.foreverforward.dk

 

Gitte Overvad  tlf. 5494 1519 -  goheilpraktik@gmail.com - www.go-heilpraktik.dk 

Højrebygade 18, 4920 Søllested.  Master Positiv Psykologi, sygeplejerske, Heilpraktiker

 

Jeanette Dam – tlf. 6091 9409 - beierdam@gmail.com                                                                               

 Kildehøjen 45 4690 Haslev

Boye Rasmussen – tlf. 2042 2165 - boye@stengaarden.dk

Næstved Ride Terapi, Sorøvej 420, 4700 Næstved. Rideterapeut

Karinna Vejlebo – tlf. 23851386 – livsfryd4@gmail.com

Hjørnekilden 26, 4000 Roskilde

 

Fyn

Torben Andreasen - tlf. 3034 0212  - naturmedicinsk-klinik@live.dk - www.naturmedicin-svendborg.dk

Vestergade 5. 1sal 5700 Svendborg. Heilpraktiker RAB, Kinesiolog og Homøopatisk vejleder

Jylland

Birgitte Brodersen - tlf. 73451133 (fastnet ingen Sms) - mail@gitteszoneklinik.dk  www.gitteszoneklinik.dk

Spangsmosevej 14, Broballe, 6430 Nordborg. : RAB Zoneterapeut, Hypnoterapeut.

Carl Thyssen - tlf. 5137 1688 -  info@theheartsmiles.dk    www.theheartsmiles.dk

Alfevej 4, 6200 Aabenraa

Sofia Kristoffersen - tlf. 2960 3323 - sofia@by-sofia.dk

 Marielystvej 4, 8362 Hørning. Biopat - Phytoterapeut - Kinesiolog

Jeanette Meldgaard - tlf. 9649 5900 – mobil: 20 80 59 21  - gratitude@meldinfo.dk

Sjørupvej 13, 9640 Farsø. METAkinese, METAsundhed, TFT og Bars. www.gratitude.dk

Anna-mette Nygaard - tlf. 40141352anna-mette@live.dk

Bryggergade 7 B, 7400 Herning. Mindfulness og Reiki Healing.

Birgitte Spandet - tlf. 26249964spandetbirgitte@gmail.com

Ahornvej 11, 7400 Herning

Anne-Marie Andersen – tlf. 6130 7030 - turboama@gmail.com                                                     

Borgergade 36, 2.tv. 7200 Grindsted.

John Hansen – tlf. 22150855 - uhajohn@hotmail.com                                                                                                     

 Bøge Alle 10, 6700 Esbjerg.

Per Lassen, 2047 2698 - ps.lassen@hotmail.com

Fauerholtvej 16, 8653 Hampen – NLP-coach

 

Gitte Dahl tlf. 4092 7696 - gnedahl@gmail.com

Funder Skovvej 122, 8600 Silkeborg

 

Svend Erik Hansen - tlf. 2178 3515 - sehkaas@outlook.dk

Hovedgaden Øst 28 C, 6500 Vojens

 

Lone Vølund – tlf. 4277 0000 - lone@familienvoelund.dk

Ydingvej 28, 8752 Østbirk – www.lonevølund.dk  - zoneterapeut

 

Lillian Lassen – tlf. 2680 8994 - lass.zone@gmail.com - www.lillieanlassenzoneterapi.weebly.com

Klintebakken 80, 6933 Kibæk  2680 8994 - zoneterapeut

Udlandet

Sverige:

Max Strunck - tlf. 20328260 - max@strunck.dk

Bågänsvägen 4, Malmø. Behandler på dansk og svensk.

Schweiz:

Karen Møller Offermanns - tlf. 3053 6568 - 0041799621657 -  offermaenner@yahoo.de

Rue Du College 1, CH - 1814 La Tour-de-Peilz. Behandlinger tilbydes på dansk, tysk, engelsk eller fransk.

 

Disse RAB registrerede ALFAkinesiologer med klinik har den længste uddannelse

Hovedstaden

Torben Andersen, tlf. 70255099 (8-17), www.allergikompagniet.dk, kontakt@allergikompagniet.dk

Ulla Andrews, tlf. 26138694, www.cirklen.com, ulla.andrews@mail.dk

Nina Christiansen, tlf. 28192950 (8-22), www.allergikompagniet.dk, nina@allergikompagniet.dk

Jytte Varming, tlf. 22210668, jytteulf@hotmail.com

Anders Kilpatrick, tlf. 23888111, utterslevvej@gmail.com, www.uman.dk

Lisbeth Hagen, tlf. 56149410, l@desunde.dk    www.desunde.dk

Mette Friis - Mob 23606329 - mette-friis@mail.dk  www.farvelallergifobiangst.dk

 

Jylland

Urmila Lautrup, tlf. 60147444, urmila@urmila.dk8680 Ry

Birgitte Brodersen, tlf. 73451133, mail@gitteszoneklinik.dk  6430 Nordborg

 

Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk